GCIP 2017

TÜBİTAK, Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) ve Küresel Çevre Fonu (GEF) tarafından 2014’ten beri düzenlenmekte olan “Enerji ve Çevre” temalı Girişimcilik Hızlandırma Programı-GCIP “Sürdürülebilir bir dünya için temiz teknoloji fikirlerinizle değişime katkınız olsun” sloganı ile 2017 yılına başlıyor.

Bu doğrultuda tanıtım seminerleri düzenlenen program, 19 Nisan 2017 tarihinde İTÜNOVA TTO’nun ev sahipliğiyle SC-3 (UHeM / Arı 9) Binası Paul Doğanay Konferans Salonu’nda 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikle ilgilenenleriyle bir araya gelecek.

Etkinliğe kayıt için http://www.itunovatto.com.tr/tr/duyurular/gcip-2017-tanitim-konferansi-19-nisan-2017-tarihinde-duzenlenecek_2522

GCIP Nedir?

Global Cleantech Innovation Programme (GCIP) Türkiye’de, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde ve TÜBİTAK’ın ev sahipliğinde, Birleşmiş Milletler Sınai ve Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) ile 2014 yılından bu yana düzenlenmektedir. Program faaliyetleri 4. yılında Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 8 ülkede sürmektedir.

Başta eğitim ve mentorluk destekleri olmak üzere, tanıtım ve sermayeye ulaşım kilit aktiviteleri ile ülkemizdeki temiz teknoloji girişimcilerini destekleyen program, ulusal ve uluslararası iki farklı aşamada yürütülen ve içeriğinde bir yarışmayı da barındıran hızlandırıcı program (accelerator) olarak da tanımlanabilir.

Her yıl tek bir kez çağrıya çıkılan programda geçen senelerde Enerji Verimliliği, Yenilenebilir Enerji, Atıktan Enerji Üretimi, Su Verimliliği ve Yeşil Binalar olmak üzere beş farklı kategori yer almaktaydı, 2017 için mevcut ve yeni kategorilerle ilgili çalışmalar devam etmektedir.
GCIP-Türkiye Programı hakkında daha detaylı bilgilere ise program web sayfası olan; www.turkey.cleantechopen.org adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Ozay tarafından yayımlandı

I'm an Assistant Professor at Industrial Engineering Department in Dogus University.

Yorum bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: